Beauty Forum, BeautyForum.com.pl, Depilacja

Depilacja intymna w ciąży – delikatność i komfort dla przyszłych mam

Depilacja okolic intymnych jest najczęściej wybieranym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Doszlifowanie techniki zabiegowej tej okolicy zapewni nam kolejkę chętnych na zabieg klientek. Dane wskazują, że salony specjalizujące się w depilacji brazylijskiej są wybierane częściej i z większym zaufaniem klientek.

Zdając sobie sprawę z tego zapotrzebowania, warto przygotować siebie i salon do obsługi przyszłych mam. W tym okresie kobiety szczególnie dbają o swój komfort, a właściwie przeprowadzony zabieg depilacji może poprawić samopoczucie podczas ciąży, porodu i w okresie połogu. Odpowiednia procedura zabiegowa dla kobiet w ciąży przygotuje kosmetologa na potrzeby klientek w ciąży.

Procedury zabiegowe

Jeśli obsługujemy naszą stałą klientkę, która zachodzi w ciążę, sprawa jest prosta. Znamy skórę klientki, włos jest już osłabiony, a mieszki włosowe przyzwyczajone do zabiegu depilacji woskiem. Jeśli dzwoni do nas klientka i jest w pierwszym trymestrze, możemy zaprosić ją na zabieg i rozpocząć obsługę według standardowej procedury.

W sytuacji, kiedy klientka informuje nas telefonicznie, że jest w drugim lub trzecim trymestrze, bezpiecznie jest zaprosić ją na konsultację, aby obejrzeć skórę oraz włos, zanim podejmiemy decyzję o zabiegu.

Ostrożności nigdy za wiele

Jeśli depilacja woskiem nigdy wcześniej nie miała miejsca, należy wykonać test uczuleniowy w miejscu, gdzie będziemy wykonywać zabieg. Dodatkowo należy użyć tego samego wosku, którym będziemy pracować podczas pełnego zabiegu. Czekamy 48h na rezultat. Testem uczuleniowym wykluczamy uczulenie na wosk pszczeli, żywicę sosny, jak również skłonność do zapaleń mieszkowych.
Jeśli klientka zgłasza nam wystąpienie reakcji uczuleniowej, możemy zastosować Hot Wax syntetyczny, który nie zawiera wosku pszczelego i żywicy sosny. Ten wosk również bardzo dobrze sprawdza się przy bardzo wrażliwych skórach, skłonnych do egzem lub bardzo cienkich skórach pergaminowych.

Przy dobrej kondycji skóry i mocnych włosach, rewelacyjny okazuje się Hot Wax hybrydowy – prawdziwy bohater depilacji brazylijskiej. Wyjątkowa plastyczność, szybkie schnięcie produktu oraz możliwość cienkiej aplikacji sprawia, że depilacja intymna przyszłej mamy jest szybka i łatwa. Aplikacja wymienionych wosków Hot Wax odbywa się na specjalnie zaprojektowanym olejkiem, co jest niezmiernie ważne przy wrażliwości, która występuje podczas zmian hormonalnych. Olejek zabezpiecza naskórek i sprawia, że depilacja jest bezpieczna i mniej bolesna. Klientka dzięki temu nie odczuwa dyskomfortu na skórze po zabiegu.

Kondycja skóry

Zwrócić należy też uwagę na kondycję skóry. Jeśli ciało klientki zatrzymuje wodę i powierzchnia jest „kalafiorowata”, zaleca się ominięcie wzgórka łonowego (może być zbyt wrażliwy). Wówczas na wzgórku stosujemy trymer i przycinamy króciutko włoski. Z pozostałych okolic pachwin, warg sromowych i okolic odbytu możemy usunąć włosy woskiem. A to na tych okolicach zależy najbardziej kobietom szykującym się do porodu.

Kwadrans ekstra

Ważne, aby zarezerwować sobie 15 minut ekstra na zabieg. Kobiety ciężarne potrzebują więcej czasu na przygotowanie się do zabiegu.

Podczas zabiegu zwróć uwagę na wygodne pozycje dla klientki, przygotuj sobie ręczniki zwinięte w rulony, aby podkładać je pod kolana lub pod brzuch w pozycji „na boku”. Kiedy klientka nie może już leżeć na wznak, to właśnie w pozycji „na boku” wykonujemy całą depilację.

Depilacja intymna w ciąży wymaga szczególnej troski i uwagi. Kobiety w tym okresie często doświadczają zmian hormonalnych i wzmożonej wrażliwości skóry. Dlatego ważne jest, aby dobrze przygotować się do wykonania tego zabiegu w postaci właściwego produktu oraz właściwych umiejętności. Jeśli potrzebujesz wsparcia, wybierz się na szkolenie z zakresu depilacji brazylijskiej i czerp z wiedzy trenera.

 

MAGDALENA JACHOWICZ-BEDNARSKA
Prezes Zarządu Spółki Lycon Polska, Coach, Praktyk i szkoleniowiec. Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych z zakresu technik zabiegowych oraz rozwoju biznesu. Współtwórca programu rozwojowego Sukces w branży beauty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *