Beauty Forum, BeautyForum.com.pl, Depilacja

Depilacja woskiem bez tajemnic. Cz. 1 depilacja brazylijska

Zabieg depilacji woskiem ciała w salonach kosmetycznych jest obecny od zawsze. Optymalnie wykonany zabieg zachwyca i zdumiewa klientów.

Jak sprzedać ten zabieg klientom? Jak komunikować i do kogo? Kto jest tym zabiegiem zainteresowany i z jakiego powodu decyduje się na ten zabieg? Co jest potrzebne, aby odnieść sukces depilując? Cykl 4 artykułów odpowie na te pytania.

Zacznijmy od królowej depilacji – depilacji intymnej, zwanej depilacją brazylijską.

Warto wyśrubować swoje umiejętności w zakresie depilacji woskiem okolic intymnych. Po pierwsze dlatego, że kosmetolożki, które mają zadowalające obroty ze stanowiska depilacji ciała, są mistrzyniami w depilacji okolic intymnych.
Statystyki pokazują, że najczęściej rezerwowanym zabiegiem jest brazylian w komplecie z innymi okolicami lub jako odrębny zabieg. Zabieg wykonywany w celach higienicznych i estetycznych. Klientki kochają efekt „po”, komfortowe uczucie, jakie mają po zabiegu. Zatem jeśli chcesz przyciągnąć klientki, które szukają zabiegów depilacji woskiem, zdecydowanie zastanów się, czy możesz poprawić jakości Twojej usługi.
Dobór produktu

Aby ten zabieg był łatwy i przyjemny dla Ciebie i dla Twojej klientki wybierz produkt, który jest delikatny dla skóry i bezwzględny dla włosa. Woski Hot Wax, które współpracują z olejkiem zabezpieczającym warstwę rogową naskórka to najskuteczniejsze rozwiązanie. Taki olejek pozwala bezpiecznie nałożyć i zdjąć łatkę wosku z każdej fałdki i każdego zagłębienia. Australijskie woski Hot Wax mają niską temperaturę topnienia, dzięki temu aplikacja jest miła dla klientki. A oba te czynniki razem sprawiają, że możemy powtarzać aplikację kilka razy w tym samym miejscu. Co z kolei jest niezbędne w sytuacji kiedy włosy rosną w różne strony. Na okolicy intymnej zdarza się to często. Podczas pracy w systemie z oliwką, pot pojawiający się na ciele klientki (nawet jeśli pocenie się jest intensywne) zupełnie nie przeszkadza.
Wysoka kurczliwość wosku gwarantuje wyrwanie włosków razem z cebulką. Tylko wtedy z zabiegu na zabieg klientki widzą wyraźną różnicę w postaci mniejszego odrostu włosa. Wysoka plastyczność wosku sprawia, że łatkę można zdjąć „na raz”, zmniejszając tym samym dyskomfort klientki. A to ten właśnie element „podskubywania łatki” czy „pękanie łaty” najczęściej klientki uznają jako „nie do zniesienia”. Łatwo można to wyeliminować.

Postaw na technikę pracy

Technika i czas pracy oczywiście odgrywają ogromną rolę. Zabieg Brazylian powinien być wykonany w 20 min (u klientek, które wykonują ten zabieg pierwszy raz – max. 30 min). Pozycja do zabiegu z rozchylonymi nogami jest dobrze tolerowana przez pierwsze kilkanaście minut. W każdej kolejnej minucie wyczuwamy zniecierpliwienie klientki.

Ważne jest, aby klientce wytłumaczyć naturę zabiegu. Jeśli jest u nas pierwszy raz, tłumaczymy, że pełny efekt zobaczy po 3 miesiącach (ze względu na 3 fazy wzrostu włosa). Zachęcamy, aby klientka dopiero po tym okresie zdecydowała, czy zamierza kontynuować zabieg. Te 3 zabiegi pozwolą klientce zobaczyć różnicę i zauważyć wyraźne przerzedzenie i osłabienie włosków. Wrażenia bólowe są mniejsze z zabiegu na zabieg, co jest również zachęcające. W dniu depilacji ważne jest, aby klientki nie rozgrzewały skóry (unikając gorącej kąpieli, sauny, ćwiczeń) do momentu, aż nie zejdzie zaczerwienienie (zazwyczaj kilka godzin).

Home care

Między zbiegami ważna jest też właściwa pielęgnacja skóry: regularne złuszczanie i nawilżanie. Można stosować peelingi, rękawice lub produkty złuszczające. Moim ulubionym jest peeling w sprayu. Łatwy, szybki w aplikacji, a oprócz złuszczania głęboko nawilża, redukuje stany zapalne i niweluje przebarwienia.

 

MAGDALENA JACHOWICZ-BEDNARSKA
Prezes Zarządu Spółki Lycon Polska, Coach, Praktyk i szkoleniowiec. Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych z zakresu technik zabiegowych oraz rozwoju biznesu. Współtwórca programu rozwojowego Sukces w branży beauty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *