Depilacja

Depilacyjne S.O.S

Przed nami wakacyjne weekendy i długo wyczekiwane urlopy. Wraz z rosnącą temperaturą w naszych salonach wzrasta liczba pań zainteresowanych depilacją ciała. Stałe klientki wiedzą już, jak pielęgnować skórę zarówno przed zabiegiem, jak i po nim. Aby jednak nowe były w pełni zadowolone z zabiegu oraz zostały naszymi stałymi bywalczyniami, musimy je wprowadzić w tajniki pielęgnacji depilowanej skóry.

Podczas umawiania wizyty nowej klientki należy ustalić, czy kiedykolwiek wykonywała ona zabieg depilacji woskiem. UWAGA: Jeśli będzie to pierwszy zabieg, koniecznie należy zaprosić ją na test uczuleniowy, który powinien być przeprowadzony około 48 godzin przed właściwym zabiegiem!

Test wykonujemy woskiem odpowiednio dobranym do wybranej okolicy ciała i na tej partii, którą klientka planuje depilować. Wystarczy zerwać jedną łatkę lub jeden pasek wosku na właściwie przygotowanej skórze. Następnie klientka wraca do nas po 48 godzinach – jeśli skóra nie wykazuje objawów alergii, możemy umówić się na właściwy zabieg. Należy pamiętać, że u niektórych osób będziemy mogły bez przeszkód wykonać depilację woskiem na przykład w okolicy bikini, ale stosowanie go w innym miejscu okaże się niemożliwe, ze względu na nadwrażliwą reakcję mieszków włosowych. Dlatego na każdej partii wykonujemy odrębny test uczuleniowy. Takie działanie zabezpiecza przed ryzykiem wykonania depilacji u osoby uczulonej na wosk pszczeli tuż przed jej urlopem. 

PRZED ZABIEGIEM I PO ZABIEGU

• informujemy klientkę o koniecznej do udanego zabiegu depilacji minimalnej długości włosa;

• uświadamiamy, że skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona np. mogą pojawić się czerwone kropki w miejscach po usuniętych włoskach, oraz że mogą się one utrzymywać maksymalnie do 48 godzin; jest to normalna reakcja skóry;

• zwracamy uwagę na fakt, iż zabieg depilacji powinien być planowany nie mniej niż 48 godzin przed wyjazdem na urlop;

• przypominamy, iż po zabiegu klientka nie powinna poddawać się zabiegom z udziałem wysokiej temperatury, takim jak sauna czy solarium, oraz sprzyjającym rozgrzaniu skóry np. podczas treningu sportowego.  

• zalecamy odpowiednie produkty do pielęgnacji po zabiegu;

• zachęcamy klientkę, aby kontynuowała depilację woskiem w ciągu całego roku – regularne zabiegi to wolniej odrastające, delikatniejsze włoski. 

W przypadku nowych klientek nie mamy pewności, jak skóra zachowa się po zabiegu – aby zabezpieczyć ją przed wystąpieniem wrastających włosów, warto zalecić preparaty, które delikatnie zmiękczają, łagodzą i nawilżają naskórek oraz ułatwiają włoskom przebicie się bez podrażnienia skóry. 

UWAGA: Przy stosowaniu tego typu produktów należy klientkę dodatkowo poinformować o konieczności używania kremów ochronnych z filtrem UV podczas kąpieli słonecznych.

Jeżeli wykonałyśmy zabieg prawidłowo, dobrałyśmy odpowiedni rodzaj wosku do wybranej okolicy ciała i zadbałyśmy o wszystkie szczegóły, możemy być pewne, że klientka wkrótce ponownie pojawi się w progu naszego salonu.

MAGDALENA JACHOWICZ-BEDNARSKA
Prezes Zarządu Lycon Polska Sp. z o.o. Praktyk i szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem. Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych. www.lycon.pl

BEAUTY FORUM 6/2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *