Depilacja

Koniec z wrastającymi włoskami! Ingrown-x-it od Lycon

Wrastające włosy to częsty problem występujący po depilacji, niezależnie od jej rodzaju. Po usunięciu odrastający włos często jest słabszy i delikatniejszy, co utrudnia przebicie się przez zewnętrzną warstwę naskórka. W efekcie włos skręca się wewnątrz mieszka włosowego lub rośnie pod zewnętrzną warstwą naskórka, powodując zaczerwienienia i miejscowe infekcje. Marka Lycon opracowała innowacyjny kosmetyk ingrown-X-it, który zapobiega wrastaniu włosów. Zawiera kwas salicylowy i kwas mlekowy, dzięki którym warstwa rogowa naskórka zostaje złuszczona, a odkryte włosy mogą swobodnie wyrastać ponad powierzchnię skóry. Alantoina i ekstrakt z arniki dodatkowo koi i nawilża skórę, wygładzając jej powierzchnię i zapobiegając powstawaniu blizn.

Lycon ingrown-X-it preparat zabezpieczający przed pojawianiem się wrastających włosów – nałożony bezpośrednio po depilacji, złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, uwalniając wrastające włosy. Łagodzi podrażnienia, zapobiega powstawaniu odczynów zapalnych, a także nawilża skórę po zabiegu usuwania włosków. Nie powoduje swędzenia i pieczenia.

Kluczowe składniki:

  • Kwas salicylowy
  • Kwas mlekowy
  • Alantoina
  • Ekstrakt z arniki

ingrown-X-it  dostępny jest  w postaci sprayu

Pojemność: 125 ml

Cena: 97 PLN

Sposób użycia:

Należy spryskać niewielką ilość preparatu na suchą skórę bezpośrednio po depilacji woskiem lub po goleniu oraz wmasować czystymi dłońmi. Należy aplikować kosmetyk codziennie na oczyszczoną skórę. Dodatkowo, po upływie 10 minut można użyć balsamu Tea-Tree Soothe.

Inne produkty Lycon współpracujące z preparatem ingrown-X-it:

  • Anti bump foaming Gel  – mydło w żelu o działaniu antybakteryjnym, które minimalizuje niekorzystny wygląd wrośniętych włosów, przebarwień i zablokowanych ujść gruczołów łojowych.
  • Tea-tree soothe – lekki i łatwo wchłaniający się balsam do ciała z olejkiem z drzewa herbacianego. Minimalizuje zaczerwienienia, podrażnienia i przebarwienia powstałe na skutek  wrastania włosów, jednocześnie regenerując i nawilżając.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *