Nasza historia

LYCON został założony w 1978 roku w Australii przez Lydię Jordane.
LYCON to lider na rynku wosków do depilacji, jest używany na całym świecie przez najbardziej ekskluzywne salony kosmetyczne oraz spa.

Pracując w branży kosmetycznej, Lydia nie mogła znaleźć na rynku wosku, który w zupełności spełniałby oczekiwania jej klientek. Wychowana w rodzinie z tradycjami farmaceutycznymi postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie wyprodukować wosk na miarę potrzeb klientek.

Eksperymenty odbywały się w jej własnej kuchni. Po wielu próbach narodził się właściwy produkt, który odsprzedała kilku sąsiednim salonom. Wkrótce zapotrzebowanie na Lycon objęło Australię, a niedługo potem zamówienia spłynęły z całego świata.

Lydia jako pierwsza wykorzystała w woskach do depilacji odżywcze właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy. Dzisiaj Lydia i jej zespół podróżują po świecie, szkoląc salony w specyficznych technikach depilacji LYCON. Równocześnie pomagają im rozwinąć działalność i odnieść sukces.

LYCON to lider na rynku wosków do depilacji, jest używany na całym świecie przez najbardziej ekskluzywne salony kosmetyczne oraz spa. Do grona wiernych fanek depilacji Lycon należą m.in. Victoria Beckham oraz Sienna Miller.

Do produkcji wosków Lycon używa się jedynie naturalnych składników m.in. olejków aromaterapeutycznych oraz najwyższej jakości żywic.

Dzięki temu woski Lycon są niezwykle elastyczne. Kurcząc się, mocno chwytają włoski i usuwają nawet te najkrótsze o długości 1mm. Niska temperatura topnienia w połączeniu z delikatną recepturą dodają woskom odżywczo-regenerujących właściwości. Zabiegi z wykorzystaniem wosków Lycon pozostawiają skórę gładką i delikatną w dotyku.

Elitarny system LYCON oferuje wybór wosków twardych Hot Wax, miękkich Strip Wax i jedynych w swoim rodzaju wosków twardych do cienkiej aplikacji LYCOjet®. Ofertę uzupełniają produkty do stosowania przed depilacją i po niej, jak również produkty do domowej pielęgnacji. Lycon daje możliwość doboru właściwej kombinacji wosków do indywidualnych potrzeb klienta.

Wosk LYCON jest wybierany przez profesjonalistów jako produkt o najwyższej jakości oraz jako niezbędny element w ich codziennej pracy.

W Polsce LYCON ma już ponad 13 lat.

Dlaczego Lycon

System depilacji Lycon to perfekcyjna gładkość, ekskluzywność oraz relaksujące działanie na zmysły.

Z systemem Lycon nie musisz się już martwić o podrażnioną czy zaczerwienioną skórę po zabiegu, nawet gdy wykonujesz depilację okolic wrażliwych, takich jak twarz, pachy czy bikini. Dlaczego?

Ponieważ do produkcji wosków Lycon używa się najwyższej jakości naturalnych żywic oraz wosku pszczelego. Ich niska temperatura topnienia, elastyczność oraz wyjątkowa delikatność zapewniają odżywienie i pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Unikalny sposób wykonywania zabiegu, szeroka gama uzupełniających go produktów oraz pobudzająca zmysły aromaterapia są istotnym dopełnieniem, proponowanego przez nas systemu depilacji. W salonie flagowym w Warszawie można też zapoznać się gamą produktów do pielęgnacji twarzy z linii Lycon Skin.

Dzięki doskonałej jakości produktów oraz uczciwości zawodowej marka Lycon cieszy się niezrównanym uznaniem na całym świecie.

Profesjonaliści z pełnym zaufaniem stosują depilację Lycon. Za każdym razem osiągają efekt całkowitej gładkości skóry, usuwając uporczywe włoski o długości nawet 1 mm.

Lycon to nowe podejście do depilacji. To doskonale opracowany system, tak aby zabieg był w najwyższym stopniu skuteczny, jak najmniej bolesny dla klienta, a przy tym łatwy i przyjemny dla osoby wykonującej zabieg.

Rodzaje wosków

Woski Lycon to produkty zawierające mieszankę najwyższej jakości naturalnych składników łagodnych dla skóry, zapewniających jej miękkość oraz jedwabistą gładkość. Zawarte w nich olejki aromatyczne dostarczają składniki odżywcze, a także kojąco wpływają na zmysły.

Nasi instruktorzy

Rekomendacje

W porównaniu ze zwykłym woskiem depilacja Lycon jest dużo mniej bolesna, a do tego skóra nie jest podrażniona i prawie w ogóle nie widać zaczerwienienia; jest to bardzo komfortowe np. przy depilacji pach – od razu można założyć koszulkę bez rękawów. Woski smakowicie pachną (wanilią, różą, truskawkami…) – byłam depilowana m.in. czekoladowym i zdecydowanie uprzyjemniło mi to zabieg.
Wizaz.pl
Serdeczne pozdrowienia dla całego zespołu Lycon oraz wielkie podziękowania za zaproszenie do poznania wszystkich niesamowitych zapachów Lycon, oraz przygarnięcie do swojej drużyny.
Ewa Mielnicka Miss Polski 2014
Wyjątkowa delikatność zabiegu! Indywidualne podejście do klienta poprzez dobranie odpowiedniego wosku. W przystępnej cenie zabieg dobrany indywidualnie w związku z tym doświadczamy zabiegu luksusowego. Wosk jest bardzo naturalny i skuteczny. Niezwykłe połączenie siły i łagodności.

Po zabiegu czuję się lżejsza i szczuplejsza.

Marta Klientka Salonu