BeautyForum.com.pl, Depilacja

Pierwsza depilacja woskiem ciała dla nastolatki – zabawa kolorami i zapachami

Potrzeba usunięcia niechcianego owłosienia to temat, który dotyczy nie tylko dorosłych, ale także nastolatków. Wprowadzenie młodych dziewcząt w świat zabiegów kosmetycznych jest ważnym krokiem w ich pielęgnacji i samopoczuciu. W tej podróży zazwyczaj uczestniczy mama, więc warto edukować nasze klientki, które posiadają córki o istnieniu takiej opcji.

Poruszanie tego tematu na profilach social mediów salonów kosmetycznych otwiera nową perspektywę dla wielu mam i córek. Można też przygotować informację, która wyświetla się na przykład na ekranie w recepcji. Na tę chwilę zdecydowanie więcej gościmy w salonach nastolatki niż nastolatków i omawiamy teraz procedurę zabiegu dla dziewczynki, ale coraz częściej pojawiają się w gabinecie chłopcy, którzy też chcą pozbyć się zbędnego owłosienia.

Od jakiego wieku?

Zabieg depilacji woskiem, jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego golenia żyletką. Wprowadzenie dziewcząt w ten rodzaj depilacji już od młodego wieku przynosi wiele korzyści. Zaczynając depilację woskiem w tym wieku, mamy gwarancję, że młodzież, wchodząc w wiek 16–17 lat (kiedy młode osoby są bardzo uwrażliwione na punkcie swojego wyglądu), nie martwi się o zbędne owłosienie.
Ponadto nastolatki omija temat stanów zapalnych czy podrażnienia skóry po goleniu. Pierwsza depilacja jest wydarzeniem szczególnym dla młodych dziewcząt, dlatego ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie wsparcie i bezpieczeństwo. Pierwsze spotkanie to test uczuleniowy i wykluczenie zapalenia mieszków włosowych oraz rozmowa, podczas której omawiamy zabieg i zalecenia po zabiegu.
W przypadku depilacji woskiem w salonach kosmetycznych istotne jest, aby mama była obecna podczas zabiegu i to mama wypełnia kartę klienta podczas pierwszej wizyty. Obecność mamy pomaga w zminimalizowaniu stresu, dyskomfortu i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Zabezpiecza również kosmetolożkę, która nie powinna zostawać sama w pokoju z nieletnią osobą.

Nie na siłę

Mamy nastolatek powinny poczekać na chwilę, kiedy dziewczynka sama zauważy włosy i zgłosi potrzebę ich usunięcia. Nie zaleca się zachęcania do zabiegu lub wyrażania dezaprobaty, kiedy widzi się nawet dużą ilość owłosienia u dziecka.
Takie podejście może zranić młodą osobę i wpłynąć na jej sposób postrzegania siebie. Temat jest delikatny i wymaga ostrożności oraz delikatności mamy i kosmetolożek. Idealnym rozwiązaniem na takie pierwsze włoski jest depilacja woskiem. Jeśli żyletka nigdy nie została użyta, to efekt przerzedzenia i osłabienia włosa będzie szybko widoczny. Taką depilację możemy zastosować już u 8–9-letnich dziewczynek.

Zapachy i kolory

Aby bardziej zainteresować i umilić pierwszy zabieg depilacji, można zastosować woski o różnych kolorach i zapachach. Taka zabawa może sprawić, że zabieg stanie się bardziej przyjemny i interesujący dla nastoletniej klientki.
Do pierwszych depilacji woskiem u tak młodych klientek polecam woski Hot Wax nakładane na olejek. W takim przypadku sprawdzi się Hot Wax o soczystym kolorze i pysznym zapachu np. truskawki lub biały wosk o budyniowej konsystencji i słodkim zapachu wanilii.
Dobry wybór to woski z dwutlenkiem tytanu, ponieważ są bardzo delikatne dla skóry, ale jednocześnie niesamowicie dokładne w usuwaniu włosów. Stosując te woski, możemy zastosować olejek i balsam truskawkowy, aby wzmocnić wrażenia zapachowe. Jeśli zaproponujemy młodej damie koktajl truskawkowy lub truskawkowe lody w trakcie zabiegu, zadowolenie klientki mamy zapewnione. Ten młodzieżowy rytuał odpowiada na potrzeby tej grupy docelowej i daje możliwość nagrania ciekawych tik-toków.

 

MAGDALENA JACHOWICZ-BEDNARSKA
Prezes Zarządu Spółki Lycon Polska, Coach, Praktyk i szkoleniowiec. Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych z zakresu technik zabiegowych oraz rozwoju biznesu. Współtwórca programu rozwojowego Sukces w branży beauty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *