Stylizacja brwi

Stylizacja brwi krok po kroku

Zabieg pożądany i bardzo doceniany przez klientki. Jak wykonać zabieg stylizacji brwi krok po kroku opowiada Magdalena Jachowicz-Bednarska.

Stylizacja brwi krok po kroku

Po pierwsze wywiad kosmetyczny

Należy ustalić, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu. To też czas na wykonanie testu uczuleniowego.

Kolejny etap to dobranie właściwego kształtu brwi.

Podczas rozmowy ważne jest, aby klientka powiedziała, jaki chciałaby mieć kształt brwi. Wystarczy, że poda nam trzy słowa określające wymarzone brwi, np. naturalne, niezbyt ciemne, jak najgrubsze lub wyraźne, mocno wymodelowane, eleganckie. Klientkom czasem łatwiej jest określić, jakich brwi nie chciałyby mieć, np. brwi „zdziwionych” lub „groźnych”. Ważne jest uważne słuchanie tych sugestii, ponieważ tylko ich zrozumienie pozwoli nam w pełni zadowolić naszą klientkę. Nie zawsze uda nam się już za pierwszym razem osiągnąć efekt docelowy, ale ważne, aby wyznaczyć kierunek swojej pracy i określić jej cel.

Przygotowujemy skórę do zabiegu, zmywamy makijaż.

Możemy użyć płynu do demakijażu lub szamponu do brwi. Warto wykonać delikatny peeling skóry łuku brwiowego, zwłaszcza jeśli klientka ma przesuszony naskórek. Unikamy peelingów mających w składzie olejki. Po wykonaniu peelingu zmywamy skórę i ją osuszamy.

Następny etap to dobranie odpowiedniego koloru i produktu.

Do barwienia włosów brwi dostępne są na rynku różne preparaty. Naturalny, delikatny efekt dają  farbki w kremie lub w proszku, rozrabia się je z wodą utlenioną. Jeśli klientka chce, aby skóra również została zabarwiona, warto wybrać henny pudrowe, te z kolei rozrabia się z wodą. Jeśli lubimy eksperymentować z kolorem, warto wybrać zestaw farbek do brwi w kremie, w nich znajduje się najwięcej opcji kolorystycznych.

Farbki można ze sobą mieszać

np. jeśli stosujemy farbkę w kremie i dodamy do niej odrobinę farbki w proszku (ten sam kolor, np. brąz), to kolor będzie intensywniejszy. Jeśli do brązowej farbki w kremie dodamy odrobinę grafitowej farbki w kremie, to uzyskamy chłodniejszy odcień brązu. Pamiętamy, by zawsze stosować się do zaleceń i wskazówek producenta danego produktu.

Wyznaczamy trzy punkty brwi:

Początek, punkt najwyższy i koniec. Możemy wyznaczyć te punkty, przykładając patyczek: początek brwi – od kącika nosa przez wewnętrzny kącik oka, punkt najwyższy – od kącika nosa przez zewnętrzną krawędź źrenicy (klientka patrzy na wprost), koniec brwi – od kącika nosa przez zewnętrzny kącik oka. Koniecznie należy wziąć pod uwagę wszelkie asymetrie twarzy, np. jeden łuk brwiowy bardziej wypukły lub uniesiony, inna głębokość oczodołów, wielkość oczu, budowa nosa itd.

Sprawdzamy, czy punkty są na tej samej wysokości i czy obie brwi są takie same.

Czasem ze względu na wspomniane asymetrie twarzy konieczna jest korekta. Zdarza się, że dwie brwi są wyrysowane z delikatnymi różnicami, ale optycznie wyglądają tak samo.

Łączymy punkty, tworząc rysunek brwi.

Można użyć do tego białej, grafitowej lub brązowej kredki, lepiej sprawdzają się jasne kolory. 9. Przygotowany produkt do farbowania nakładamy wewnątrz wyznaczonych linii, staramy się dokładnie docisnąć produkt do skóry i przykryć wszystkie włoski grubą warstwą, tak aby żaden włos nie wystawał spod warstwy henny lub farbki. Ewentualne niedoskonałości można doczyścić wacikiem lub mikro szczoteczką.

Zmywamy hennę lub farbkę i osuszamy skórę.

Po odczekaniu odpowiedniego czasu (zgodnie z zaleceniami producenta – czas waha się od 5 do 30 minut w przypadku różnych produktów) zmywamy hennę lub farbkę i osuszamy skórę.

Następnie usuwamy zbędne włoski.

(te, które pozostały poza wyznaczonym kształtem). Włoski można usunąć pęsetą, nitką lub woskiem. Metodę dobieramy według własnych umiejętności.

Zdarza się, że konieczne jest podcięcie za długich włosków lub przerzedzenie zbyt gęstych. Najlepiej zaczesać włoski na dół lub w górę (w zależności od tego, jak włosy się układają) i podcinać tylko końcówki pod lekkim kątem.

Prezentujemy klientce efekt końcowy.

i omawiamy to, co udało nam się zrobić, proponując właściwą pielęgnację w domu oraz polecając właściwe dla niej produkty do makijażu. Dobrze jest mieć w ofercie odżywki do brwi, cienie, pomady, woski lub tusze do brwi. Jeśli brwi należy zapuścić, potrzebny będzie naszej klientce produkt, który pomoże wypełnić lub zagęścić proponowany rysunek. Klientki bardzo lubią, jeśli mogą taki produkt kupić na miejscu. Umawiamy klientkę na kolejną wizytę.

Magdalena Jachowicz—Bedanarska Master Trener Lycon Polska, praktyk i szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i w ekskluzywnych londyńskich spa. Autorka materiałów edukacyjnych z depilacji.

Artykuł zamieszczony w czasopiśmie branżowym Beauty Forum  4/2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *