Stylizacja brwi

W męskim wydaniu

Stylizacja i pielęgnacja brwi — modelując brwi męskie, warto pamiętać o umiarze. Podczas wywiadu kosmetycznego ustalamy, jakie klient ma preferencje. Najczęściej panowie proszą o naturalny, uporządkowany wygląd. W wielu przypadkach wystarczy tylko wymodelować kształt, usuwając zbędne włoski, ale coraz częściej podczas stylizacji męskiej przyciemniamy brwi lub zmieniamy kolor.

   Jeśli jest to pierwsza stylizacja, zaczynamy od nadania kształtu brwiom, usuwając niepotrzebne włoski. Warto pracować z lustrem i pokazywać klientowi kolejne etapy pracy. Zaczynamy od usunięcia niechcianych włosków z okolicy między brwiami. Rozdzielenie brwi dla niektórych panów jest na początek zmianą wystarczającą. Jeśli mamy pozwolenie od klienta na dalszą pracę, to w następnej kolejności podcinamy włoski (jeśli ich długość lub gęstość tego wymaga). Podcinając włoski, pamiętamy, że możemy już nadawać kształt, jak również przerzedzać je. Zaczesujemy włoski do góry lub na dół jednorazową szczoteczką i podcinamy tylko te wystające poza linie, ustawiając nożyczki pod delikatnym kątem. W ten sposób możemy osiągnąć naturalny wygląd. Kolejny etap to usunięcie zbędnych włosków z powieki, skroni i okolicy nad brwiami. Chcąc utrzymać naturalny efekt, usuwamy co któryś włosek, aby nie uzyskać linii precyzyjnie wymodelowanej. Taka linia często stosowana jest przy stylizacji brwi u kobiet. Tę technikę wykonujemy tylko na wyraźną prośbę klienta.

  Wybór techniki

   Włoski możemy usuwać nitką, pęsetą lub woskiem. Wybieramy technikę, która najbardziej nam odpowiada, pamiętając, że depilacja woskiem wymaga wykonania testu uczuleniowego (jeśli klient nigdy wcześniej nie stosował wosku). Nitka i pęseta sprawdzą się w sytuacjach, gdy mamy niewiele włosków do usunięcia. Wosk o dobre rozwiązanie, kiedy mamy usunąć gęsty, ciemny meszek. Najlepiej na twarzy sprawdza się wosk twardy, nakładany na olejek zabezpieczający naskórek. Dzięki temu zabieg jest delikatniejszy dla wrażliwej skóry okolic brwi. Po zabiegu usuwania włosków należy zdezynfekować skórę, można zastosować produkt np. z wyciągiem z drzewa herbacianego. Jeśli skóra jest mocno zaczerwieniona, można ją schłodzić zimnym okładem lub kostką lodu (kostkę lodu można włożyć do jednorazowego woreczka foliowego). Gdy w grę wchodzi kolor.

Gdy w grę wchodzi kolor

   Jeśli brwi wymagają przyciemnienia, stylizację zaczniemy od nałożenia farbki lub henny. Farbka to produkt do koloryzacji brwi, który aktywujemy wodą utlenioną (najczęściej 3-procentową). Na rynku mamy dostępny szeroki wybór farbek różnych firm. Najczęściej występujące kolory stosowane na brwiach to: brąz jasny i ciemny, czarny oraz grafit. Czas farbowania to maks. 10 minut (w zależności od tego, jak ciemny kolor chcemy uzyskać). W przypadku brwi męskich często wystarczy nałożyć farbkę na 1–2 minuty. Henna z kolei to produkt proszkowy lub pudrowy, który mieszamy z wodą. W tym przypadku czas farbowania może sięgać nawet do 30 minut. Jeśli klient po raz pierwszy decyduje się na zastosowanie henny lub farbki, warto zacząć od delikatnego przyciemnienia brwi. Jeśli chcemy uzyskać naturalny efekt koloryzacji, początek brwi należy zmyć wcześniej od pozostałej części brwi. Inną metodą jest nierównomierna aplikacja produktu, podczas której przykrywamy tylko włoski, bez tworzenia szczelnej, grubej warstwy. Jeśli chcemy pokryć siwe włosy na brwiach, produkt koloryzujący zmywamy po maksymalnym czasie jego działania. Pamiętajmy, że w kwestiach sposobu przygotowania farbki lub henny, jak i czasu pracy danego produktu stosujemy się ściśle do zaleceń producenta. Większość firm mających w swojej ofercie farbki i henny organizuje również szkolenia. Na szkoleniach m.in. można wykonać własne stylizacje brwi pod okiem trenera, nauczyć się mieszania kolorów oraz omówić niestandardowe rozwiązania.

   Zdarza się, że klienci mają bardzo słabe i cienkie włoski na brwiach. Świetnym rozwiązaniem w tych przypadkach są odżywki na bazie naturalnych składników, które pobudzają wzrost brwi, odżywiają je i poprawiają ich kondycję. Tego typu produkt należy regularnie nakładać przez okres kilku miesięcy, więc wymaga to zaangażowania i cierpliwości. W zamian brwi stają się mocniejsze i pełniejsze. Odżywki nadają też im gęstości.

MAGDALENA JACHOWICZ-BEDNARSKA
Prezes Zarządu Lycon Polska Sp. z o.o. Praktyk i szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem. Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych. www.lycon.pl

BEAUTY FORUM 9/2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *