BeautyForum.com.pl, Stylizacja brwi

Zabieg na czasie

Stylizacja męskich brwi | Zabiegiem, który na stałe zagościł w ofertach salonów kosmetycznych, fryzjerskich, atelier makijażu czy barber shopach, jest stylizacja brwi jako element wpływający na wizerunek. Magda Jachowicz-Bednarska bierze po lupę stylizację męskich brwi i przybliża najważniejsze aspekty udanego zabiegu.

Trend dotyczący pielęgnacji męskiej urody trwa nieprzerwanie kolejny sezon. Media społecznościowe umożliwiają obserwowanie całego świata i kreowanych w różnych jego zakątkach stylów i technik zabiegowych. Klienci podążają za dynamicznie zmieniającą się modą, motywując nas do poszerzania oferty i poszukiwania atrakcyjnych rozwiązań.

Brew brwi nierówna

Różnorodność oczekiwań klientów zachęca nas, profesjonalistów, do uważnego słuchania. Klienci, inspirowani wyglądem gwiazd, mają zazwyczaj konkretne oczekiwania, które powinniśmy uszanować, niezależnie od naszych osobistych preferencji. Nie oznacza to jednak, że mamy spełniać życzenia, które są niezgodne ze sztuką zawodu, czy też takie, które ewidentnie szkodzą wizerunkowi. Produkt do koloryzacji nakładamy pędzelkiem lub patyczkiem, dokładnie pokrywając włoski. Przy gęstych włosach używamy w tym celu szczoteczki. W przypadku koloryzacji siwych włosów produkt koloryzujący zmywamy po maksymalnym czasie jego działania.

Rozpoznać potrzeby klienta

Kluczem do satysfakcjonującego efektu jest kompromis między naszą propozycją a wyobrażeniem klienta. Aby go osiągnąć, konieczne jest nie tylko przygotowanie merytoryczne i doskonałe opanowanie technik pracy, ale przede wszystkim empatyczna komunikacja, oparta na wnikliwym słuchaniu. „Proszę określić swoje wymarzone brwi w trzech słowach” – to zdanie wypowiedziane przez stylistę pozwala klarownie zrozumieć wizję klienta. Prosta, czytelna komunikacja precyzyjnie określa kierunek pracy. Wnikliwie przeprowadzony wywiad prowadzi do adekwatnego wyboru technik i produktów, które umożliwiają osiągnięcie oczekiwanego efektu końcowego.

Naturalny look

Obsługa mężczyzn stawiających na umiar i naturalny wygląd wymaga przede wszystkim umiejętności usuwania zbędnego owłosienia, podcinania i przerzedzania włosków. Niechcianego meszku można skutecznie pozbyć się przy użyciu wosku czy nitki. Wyjątkowo skuteczne, a zarazem delikatne dla skóry twarzy są woski typu hot wax nakładane na preparat (olejek) zabezpieczający naskórek podczas zabiegu. Zanim zdecydujemy się na depilację woskiem, należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i wykonać test uczuleniowy. Kształt możemy nadawać, podcinając włosy nożyczkami lub trymerem. Sprawdzoną techniką jest zaczesywanie włosków do góry lub na dół jednorazową szczoteczką lub grzebykiem, w celu podcięcia tylko tych wystających poza linię. Nożyczki ustawiamy pod delikatnym kątem, taki sposób podcinania pozwala uzyskać efekt naturalnego zachodzenia na siebie włosków. Umiejętne przerzedzenie doskonale sprawdza się w przypadku bujnych, gęstych brwi, którym chcemy nadać efekt lekkości.

Dla zdecydowanych

Panowie pragnący większej zmiany, decydują się niejednokrotnie na farbowanie brwi. Jeżeli w grę wchodzi zmiana koloru, najlepiej wybrać farbki, które barwią tylko włoski, a nie skórę. Jedną z dostępnych opcji są farbki aktywowane 3-proc. wodą utlenioną. Czas farbowania wynosi min. 2 i maks. 15 minut. Efekt utrzymuje się około czterech tygodni. Najczęściej stosowane u mężczyzn kolory to jasny i ciemny brąz, grafit oraz czarny. Można je ze sobą mieszać w różnych proporcjach, uzyskując barwy pośrednie. Końcowy efekt jest różny, zależny od naturalnego pigmentu włosa. Zdarza się, że konieczne jest rozjaśnienie włosa przed nałożeniem farbki (np. gdy chcemy uzyskać jasny brąz na czarnym włosie). Wszystkie niuanse, możliwości i wariacje w zakresie stylizacji brwi profesjonaliści poznają na szkoleniach oferowanych przez poszczególnych producentów.

Liczy się precyzja

Trend wyraźnej stylizacji z mocno zaznaczonym rysunkiem brwi wymaga umiejętności mapowania. Do wykonania rysunku używamy białej kredki, posiłkując się linijką i patyczkiem. Początek brwi wyznacza linia biegnąca równolegle do nosa od jego skrzydełka przez kącik oka. Koniec brwi wyznacza linia biegnąca od nosa przez zewnętrzny kącik oka. Najwyższy punkt brwi znajduje się mniej więcej w 2/3 długości, mierząc od początku brwi. Od stylisty wymagana jest precyzja w pracy pęsetą. Niefrasobliwe usunięcie nawet jednego włosa za dużo może wpłynąć niekorzystnie na ostateczny rysunek.

Zabieg w liczbach

Czas trwania zabiegu stylizacji brwi nie powinien przekraczać 30 min. Sugerowana cena w przedziale 80–120 zł obejmuje dobór i wyznaczenie kształtu, koloryzację oraz regulację.

Pokaż, co potrafisz!

W pracy każdego stylisty niezbędne jest udostępnianie klientom portfolio zrealizowanych metamorfoz. Zdjęcia wykonanej pracy powinny obejmować zarówno twarz w całości, jak i brwi w przybliżeniu.

 

MAGDALENA JACHOWICZ-BEDNARSKA
Prezes Zarządu Spółki Lycon Polska, Coach, Praktyk i szkoleniowiec. Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych z zakresu technik zabiegowych oraz rozwoju biznesu. Współtwórca programu rozwojowego Sukces w branży beauty.

 

Artykuł ukazał się pod adresem: https://beauty-forum.com.pl/wiedza/zabieg-na-czasie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *